Nordic Walking

Już od jakiegoś czasu można zauważyć, że coraz więcej osób bardzo chętnie chodzi z kijkami Nordic Walking, ponieważ wiele się mówi o dobroczynnym wpływie owych kijków na zdrowie człowieka. To prawda. To ćwiczenia, które poprawią stan zdrowia wielu osób a także pomogą schudnąć. Warto jednak wiedzieć, że sposób, w jaki ludzie ćwiczą a raczej chodzą, raczej nie pomaga w niczym. Oprócz tego, że taka osoba idzie sobie na spacer, co bez wątpienia jest bardzo zdrowe, to jest to tylko spacer. Kijki bowiem potrzebują konkretnych ruchów. Powinny być ustawione w konkretnej pozycji w stosunku do ciała idącej osoby, żeby w ogóle miało to adwokatów ze Świdnicy jakiś sens. Bardzo często u chodzących osób można zauważyć zjawisko, takie, że dana osoba idzie rzeczywiście częściowo prawidłowo, ponieważ lewa noga synchronizuje się z prawą ręką, czyli dokładnie z prawym kijkiem i idzie to naprzemiennie.

Jednak cała pozycja kijków i osoby idącej już nie ma nic wspólnego z prawidłowością, ponieważ w ¾ przypadków osoby takie mają ręce zgięte w łokciach i swobodnie idą przekładając kijki. To pozycja bardzo nieprawidłowa, ponieważ, żeby iść naprawdę prawidłowo, ręce muszą być opuszczone po bokach, wyprostowane a przekładanie kijków ma być robione z rozmachem na wyprostowanych rękach. W naszej grupie posiadamy odpowiednio przeszkolone osoby, które pilnują by ktoś, kto dopiero zaczyna mógł spokojnie i od razu prawidłowo wykonywać odpowiednie ruchy, chodząc z kijkami. Na samym początku najlepiej jest przystosować się do kijków. Dobre kijki mają zaczepy na rękach, które podobnie jak kije do nart dają możliwość puszczenia kija i nie spadnie na ziemię, ponieważ przyczepiony jest do ręki.

Przy takich kijkach zwykle opuszczamy ręce, wyprostowujemy je i dajemy spokojnie im się przesuwać, machając z rozmachem rękami. W taki sposób my swobodnie uczymy się chodzić, bez większego kłopotu. Dopiero, kiedy nasze ręce złapią rytm z kijkami, można spokojnie przy odpowiednim nachyleniu kijków, zaczynać chodzić opierając się o nie a raczej przesuwając nimi.

W naszej grupie przeszkoleni instruktorzy pomagają osobom początkującym, ponieważ wszyscy wiedzą, że nie od razu można się wszystkiego nauczyć. Oczywiście nieprawidłowe chodzenie z kijkami też ma swoje zalety, ponieważ jak by nie patrzył, jest to spacer na świeżym powietrzu, jednak by skorzystać z tego rodzaju rozrywki jak najwięcej, warto skorzystać z pomocy wyszkolonego instruktora.

Zobacz stronę autora: lampa tylna led